Preloader

قوانین ومقررات

قوانین عمومی

1-برای استفاده از کارالوک لازم است که هر کاربر یک حساب کاربری در کارالوک بسازد. تنها افرادی که بیش از ۱۸ سال سن و واجد اهلیت قانونی باشند می‌توانند اقدام به ساختن حساب کاربری در کارالوک کنند. برای استفاده از کارالوک کاربر باید نام، نام خانوادگی، و شماره همراه خود را در نرم‌افزار کارالوک ثبت کند.

2-پس از ایجاد حساب کاربری،سفیرانی که مهارت های خاصی را انتخاب کرده اند برای احراز هویت به شرکت دعوت می شوند.تا زمانیکه سفیر برای احراز هویت حضور نیابد حساب وی فعال نخواهد شد وخدمتی به آن تعلق نخواهد گرفت.

3-کاربر با ثبت نام در کارالوک می‌پذیرد که قوانین و مقررات کارالوک را به صورت کامل مطالعه کرده و پذیرفته است. این قوانین ممکن است در طول زمان تغییر کند، استفادۀ مستمر کاربران از کارالوک به معنی پذیرش هرگونه تغییر در قوانین و مقررات آن است.

4- اطلاعات وارد شده توسط کاربر در کارالوک باید صحیح و به روز باشد.

5- از آنجا که اطلاعات هر فرد در دیتابیس کارالوک ثبت می شود لذا هر فرد تنها می‌تواند یک حساب کاربری به عنوان سفیر در کارالوک داشته باشد.

6- مسئولیت همۀ فعالیت‌هایی که از طریق حساب کاربری اشخاص در کارالوک یا سایر خدمات مربوط به کارالوک انجام می‌شود به عهدۀ کاربر است.

7- مسئولیت حفظ امنیت اطلاعات حساب سفیران از جمله نام کاربری و رمز عبور به عهدۀ سفیر است. در صورت مفقود یا سرقت اطلاعات حساب کاربری، سفیر موظف است در اسرع وقت موضوع را به اطلاع شرکت برساند. بدیهی است تا زمانی که اطلاع‌رسانی به شرکت انجام نشده است مسئولیت همۀ فعالیت‌هایی که از طریق حساب کاربری مذکور انجام شده و می‌شود به عهدۀ سفیر خواهد بود.

8- با استفاده از سرویس کارالوک کاربر می‌پذیرد که از کارالوک برای انجام هیچ فعالیت غیر‌قانونی طبق قوانین جمهوری اسلامی ایران یا مخالف با عرف جامعه استفاده نکند. کاربر حق ندارد اشیاء غیر مجاز از جمله مشروبات الکلی، مواد مخدر، سلاح یا سایر اشیاء یا حیواناتی که طبق قانون جمهوری اسلامی ایران مجاز نیست همراه داشته باشد

9- کاربر می‌پذیرد اعتباری که در حساب کاربری خود دارد مستقل از روش کسب آن (اگر در نتیجه افزایش اعتبار از طریق درگاه بانک باشد یا در نتیجه وارد کردن کدهای تخفیفی که کارالوک در اختیار آنها قرار می‌دهد یا هر روش دیگری) فقط برای استفاده از سرویس کارالوک قابل استفاده است و امکان دریافت این وجه را به صورت نقد ندارد.

10- کاربر می‌پذیرد که اجازۀ انتقال یا فروش کد ها را به افراد دیگر ندارد. همچنین کاربر مجاز نیست این کدها را به صورت عمومی منتشر کند (حتی اگر کارالوک در فضاهای عمومی این کد ها را منتشر کرده باشد) مگر اینکه کارالوک رسماَ این اجازه را به آنها داده باشد.

11- کاربر متعهد به رعایت همۀ قوانین اسلامی، شرعی، اخلاقی و اجتماعی جمهوری اسلامی ایران از جمله رعایت حجاب مناسب در هنگام استفاده از کارالوک است.

قوانین استفاده مشتریان

1-مشتری موظف است در صورت داشتن تقاضای نامتعارف موضوع را قبل از توافق بر انجام کار به کاربر کارالوک اعلام کند در غیر اینصورت چنانچه پس از پذیرش درخواست خدمت و عزیمت سفیر کارالوک به نقطه مبدا، مواجه با موارد فوق شود، مجاز به لغو (امتناع از انجام) خدمت بوده و مسئولیت جبران خسارات وارده برعهدۀ کاربر مشتری است.

2- هنگام ثبت خدمت حضور مشتری از لحظه ورود سفیر تا لحظه خروج آن الزامی بوده و در صورت عدم رعایت، همۀ مسئولیت‌های ناشی از این تخلف برعهدۀ مشتری است و کارالوک هیچی مسئولیتی را برعهده نمیگیرد.

3- مشتری می‌پذیرد هزینۀ سرویس ارائه شده ممکن است بسته به ویژگی‌های سرویس ارائه شده از جمله نوع سرویس، زمان سرویس، مکان سرویس یا عوامل دیگر متغیر باشد.

4-مشتری می‌پذیرد هر گونه تخریبی که در ابزار سفیر خدمت ایجاد کند، مسئولیت تامین هزینه‌های مربوط به تعمیر، تعویض و غیره به عهده وی خواهد بود. در چنین مواردی کارالوک حق دارد این هزینه‌ها را از اعتبار موجود در حساب کارالوک مشتری کسر یا از وی وصول کند

5-کاربر می‌پذیرد که باید هزینۀ خدمت را در برنامه کارالوک جهت پرداخت آنلاین به شرکت پرداخت کند. در صورتی که به دلیل مشکلی در برنامه کارالوک یا مشکلات ارتباطی از جمله اینترنت و شبکۀ تلفن همراه امکان پرداخت از طریق اپلیکیشن فراهم نشود مشتری همچنان موظف به پرداخت هزینه خدمت خواهد بود. در این شرایط پرداخت هزینه ممکن است با هماهنگی مشتری با دفتر شرکت کارالوک یا روش‌های دیگر صورت پذیرد. در صورتی که مشتری به هر دلیلی از جمله مشکلات اپلیکیشن پرداخت را انجام نداده باشد، شرکت حق دارد مبلغ خدمت را از اعتبار کاربر در کارالوک کسر کند.

6-کاربر می پذیرد امکان استرداد هزینه‌هایی که کاربر به کارالوک می‌پردازد وجود ندارد.

7-کاربر می‌پذیرد هزینۀ سرویس از قبل از طرف کارالوک مشخص می‌شود و پس از استفاده از آن اعتراضی نسبت به هزینۀ سرویس نمی‌تواند داشته باشد.

8-پرداخت هزینۀ سرویس فقط از طریق روش‌هایی که توسط کارالوک مشخص می‌شود، می تواند صورت گیرد. این روش‌ها عبارتند از پرداخت اعتباری از داخل برنامۀ موبایل، پرداخت اینترنتی برای افزایش اعتبار و پرداخت نقدی به سفیرخدمت.

9-کاربر می‌پذیرد هزینۀ سرویس ارائه شده ممکن است بسته به ویژگی‌های سرویس ارائه شده از جمله نوع سرویس، زمان سرویس، مکان سرویس یا عوامل دیگر متغیر باشد.

قوانین استفاده سفیران کارالوک

1- کاربر سفیر خدمت بدیهی است که می پذیرد در حفظ و نگهداری تمامی اشیای منزل مشتری نهایت تلاش خود را بکند و در صورت هرگونه آسیب باید خود جوابگوی مشتری باشد.

2- کاربر سفیر خدمت متعهد می شود که تقاضای هیچ گونه وجهی علاوه بر مقدار از پیش اعلام شده توسط نرم افزار نداشته باشد و هرگونه مطالبه وجه اضافه به هر عنوان ربطی به کارالوک ندارد.

3- سفیران حق ندارند به اشخاص حقیقی و حقوقی دیگر اجازه استفاده از حساب کاربری خود را بدهد یا حساب خود را به فرد یا شرکت دیگری منتقل کند.

4- کاربر سفیر متعهد می‌شود تنها از علایم و اقلام سازمانی استفاده کند که توسط کارالوک تهیه و در اختیار او گذاشته شده است (لباس کار یا ابزار نظافت) و مسئولیت استفاده از اقلام و علایمی که سبب ایجاد مشابهت و یا ایجاد اشتباه برای کاربران مشتری و یا سایر اشخاص اعم از حقیقی و یا حقوقی کند بر عهدۀ کاربر سفیر خدمت بوده و در صورت لزوم کارالوک به قطع سرویس با نامبرده و پیگیری قانونی اقدام خواهد نمود و شخص متخلف مکلف به جبران خسارات وارده به کارالوک خواهد بود.

5-در برخی از مشاغل خاص کارالوک سفیران را جهت احراز هویت و آشنایی با قوانین یک جلسه توجیهی ترتیب می دهد ،عدم حضور سفیران در جلسه موجب عدم فعالسازی حساب آنها می شود.

6-وسایلی که سفیر خدمت نباید در محل داشته باشد عبارت است از مواد منفجره، محترقه، مواد سمی، اسیدی، بیماری زا و بد بو، مایعات و جامدات اتش زا و سوختی، مواد و وسایل رادیواکتیو، هر گونه سلاح گرم و سرد و مواد مخدر و مشروبات الکلی و هر مواد دیگری که نامتعارف یا خلاف قوانین جمهوری اسلامی ایران است

مسئولیت های کارالوک

1-نظارت های مستمر و پیوسته کارالوک این اطمینان را به کاربران می دهد که خدمات دریافتی از سمت کارالوک از حیث سلامت،کیفیت و صرفه در جویی در زمان دربهترین نوع خود قراردارد.

2-کارالوک تلاش خود را جهت استفاده از سرویس ارائه شده توسط کاربران محترم می‌کند اما تضمینی نسبت به اجرا شدن آن روی همۀ دستگاه‌ها یا همۀ شبکه‌های ارتباطی )اینترنت، شبکه تلفن‌همراه و... ( نخواهد داد.

3-حفظ و حراست از اطلاعات تمامی کاربران بر عهده کارالوک بوده وکارالوک متعهد میشود که از این اطلاعات جهت امور دیگر استفاده نکند.

4-تیم پشتیبانی از خدمات(تلفنی-آنلاین) بطور 24 ساعته در خدمت کاربران بوده و کاربران میتوانند هر گونه شکایت ،پیشنهاد و انتقادی را از این طریق ثبت نمایند.

5-کارالوک در شرایطی که به هر دلیل به این نتیجه برسد حضور یک کاربر (سفیر خدمت یا مشتری) می‌تواند برای شرکت یا سایر مشتریان یا سفیران خطرناک باشد یا مطلوب نباشد حق حذف دسترسی کاربر مذکور به سرویس کارالوک را دارد.